Visitor Counter by Digits

Blog

Rozhovor REPORT 1-2/2008

Posted by dan022 at January 24, 2008 10:12am
Zimní dvojčíslo časopisu REPORT přineslo rozhovor se mnou s vtipným titulkem "Někdo zpívat musí." To sedí...  (bravo Romane! :-). Celý rozhovor byl redakcí bohužel opět vykrácený, proto přikládám mojí původní plnou verzi. Čtěte zde: REPORT - interview
> 1. Jaké jsou plány 2Wings do nového roku? Po úspěšném spuštění oficiálního webu W2, MySpace a vydání dvou CD - EP Information   Overdose (klip) a v červnu 2007  celé CD Overseas Pilots, připravujeme natočení druhého klipu k debutovému CD (na píseň Alan Freed) a samozřejmě taky novou desku. Materiál vzniká právě v těchto dnech. Točit by se mělo v dubnu nebo v květnu ve studiu 3bees. Po natočení plánujeme koncerty a letní festivaly.
> 2. Jak se dařilo mezi posluchače šířit CD Overseas Pilots a proč ho nevydala žádná větší firma, měl jsi o to vůbec zájem? Chacha! Dobrá otázka! Ale jo, měl – samozřejmě - i neměl. Všichni přece víme, o čem a jak to tady je. Potýkají se se mnou a já s nimi už od roku 1995, kdy jsme vydali s Tichou Dohodou album La Décadance. Ovšem aby se neřeklo, obešel jsem minulý rok s EP Information Overdose a klipem všechny naše „majors“ (Sony/BMG, Warnery, Universal, EMI – dokonce i Supráč!), ale nikdo z nich neprojevil „obchodní“ zájem. Jejich oficiální stanovisko vesměs bylo, že se jim to prý sice líbí, ale že tomu „nevěří“, respektive, že neumějí takovýto „produkt“ (jak oni říkají hudbě) prodat. Co vydávají a jak se jim to daří prodávat všichni víme – ať si na to každý udělá svůj názor. Jim přeju hodně obchodního štěstí do dalších let…:-) My používáme internet: MP3 download a e-shop. Jde nám v první řadě o hudbu a až pak o byznys. I když možnou spolupráci s nějakou firmou někdy v budoucnu nevylučuju. Nikdy už totiž radši neříkám nikdy.
> 3. Jak se cítíš jako sólový zpěvák? Necítím, ale někdo v kapele zpívat musí. Tady jsem to já…budete si na to muset zvyknout…já už si zvykám :-) Mimochodem v první sestavě TD (1987-1989) jsem byl  zpěvákem já. Jsou na to svědci, nahrávky a dokonce i fotky…:-)
> 4. Proč jsi na cover vybral právě Have a Cigar? Celá deska měla být původně výhradně autorská. Blbnutí o pauzách na zkouškách nás přivedlo k téhle skladbě a pak jsme si ji nahráli ve studiu (podobně jako Lennonovo Cold Turkey). Ve finále se povedla natolik, že se dostala i na desku. Je to skvělá „heavy-bluesová“ verze! Ve vztahu ke druhé otázce navíc vyznívá její text sarkasticky. Ať si to každý (kdo text zná) přebere.
> 5. Deska Overseas Pilots nabízí takové příjemné trochu garážově znějící retro, zníte podobně i naživo? Jasně – a ještě hůř! :-)  Ten „garážový“ syrový sound á la 70. léta je to, co celoživotně adoruju (Led Zeppelin, CCR, Neil Young). Dělal jsem to ale vždycky. Pokud to někdo nepochopil ze soundu Tiché dohody, jen ji špatně poslouchal (kašlete na Marionetu jako na singl, ale poslouchejte celý alba!). Naživo ze sebe ždímáme všechno, co v nás je. V triu ani nic jinýho dělat nemůžeš. Posluchači tvrděj, že to zní jako Motorhead. :-)

> díky za spolupráci!
>
Roman Jireš

Comments