Visitor Counter by Digits

Blog

Zajímavost

Posted by dan022 at May 08, 2007 10:40pm, 268 comments
Občas se na webu urodí i velmi zajímavé úkazy. Koukněte sem. Pěkná úchylárna :-) Na stránkách Českých Motocyklových novin je v sekci video (kromě "standardních" kaskadérštin apod.) video Gendarmerie - ČMN 09 - nácvik čestné jízdní jednotky francouzské hradní stráže... něco jako synchronizované plavání, bruslení nebo skupinová letecká akrobacie. Pokud by odkaz nefungoval, tak plná adresa: http://www.motocyklovenoviny.cz/index.asp?site=pripravujeme

Poučení

Posted by dan022 at May 07, 2007 5:45pm, 0 comments
Jaké poučení plyne z minulého víkendu?“ Nikdy dopředu neodjišťuj zbraň, dokud jsi nepřeskočil plot.“  Proč? Situace: sedím na zahradě u známého, pijeme pivo a klábosíme, když tu se najednou z ulice za plotem ozve šílený rámus a - sousedovic fena vlčáka tam napadla mého psa - domácího mazlíčka, naší milovanou věčně uštěkanou Agátku. Rozhodl jsem se ji zachránit - to dá rozum. Chtěl jsem si zahrát na supermana a plavným skokem přes plot se co nejrychleji dostat k zakousnutým zvířatům (totiž vlčáčici zakousnuté do mého psa). Po uchopení okraje branky plotu (výše cca 150 cm) a následném odrazu, tedy výskoku do vzduchu, jsem ke svému nemilému překvapení zjistil, že vrátka nejsou dole zaaretována a kinetickou vahou mého nárazu se dala ve svých pantech do pohybu - prostě se začala otevírat.. Ze supermana se stal rázem kaskadér a já dopadl na zem po hlavě, přes rameno a ještě jsem stihl plácnout levou rukou za sebe judisticky na zem, abych utlumil razanci pádu spodní části trupu (to všechno mi prolítlo hlavou - byl jsem fakt rychlej - škoda, že mi pak nezměřili promile :-). Uf! Ovšem hned zase Jau! Zdá se, že jsem to přežil, krvácet tedy zase jednou nebyl čas. Vyskočil jsem ze země, cizího psa jsem nakopal, zahnal a toho našeho jsme odvezli k veterináři. Teprve pak jsem jel na pohotovost já. Prý mám jen naraženej krk. Tak doufám, že se z toho naše Agátka vylíže, nevypadá to s ní, bohužel, úplně nejlíp :-( Držte palce. Proč poučení? Představil jsem si, co by se asi stalo, kdyby to bylo v akčním filmu (celuloidový akční hrdina by neohroženě s tasenou a oddjištěnou pistolí přeskočil plot, měkce jako gymnastka dopadl na zem a soustředěně zamířil...:-) Jenže v reálu je to jinak! Kdo četl "Úvahy o jízdě koňmo" od S. Leacocka, ví asi kam mířím :-)

Veselé historky z natáčení Part 2 (Voodoo special)

Posted by dan022 at May 02, 2007 6:17pm, 0 comments
Kapela „Lazaret“ ve studiu „Invalidovna“     Při našem prvním zimním natáčení jsem měl exemplární katar horních cest dýchacích. Ta rýma netrvala týden nebo snad dva, ale víc jak tři. Dokonce jsme jí nakonec využili k získání nazálního témbru v jedné skladbě :-) a tam jsem ho posléze nechali. Ovšem zbývající rokenrolové nářezy jsme museli později opravit -  přezpívat (Struggle for Life, Alan Freed, Information Overdose a Face Next Door).  Tentokrát na nás musel někdo hodit doslova voodoo (nějaký nepřející Tomáš - my ale tušíme odkud vítr fouká! :-) Pominu-li svoji lapálii s nohou (zánět šlach na nártu) se kterým jsem byl skoro měsíc doma a který nemá na nahrávání jiný vliv než ten, že při delším používání kvákadla (wah-wah pedálu) vás prostě ta jedna noha bolí, protože na ní stojíte, zatímco druhou šlapete kvákadlo (a točil jsem s ním jako na potvoru docela dost :-), tak jsem týden před natáčením při zkoušení skoro ztratil hlas. To jsme se sice trochu smáli, že je to psychický, ale jak ukázal další vývoj, zjevně nebylo. A pak to přišlo: první dva dny se potácel Miki s teplotami 39, věrně ho přitom doprovázel Sherry (holt rytmika má držet spolu, ne?) se stejnou teplotou a se zánětem okostice (včetně chirurgického zákroku druhý den natáčení) a já se probudil v noci třetího dne nahrávání ve 4 ráno se zánětem středního ucha píchy,pích - au,au, jau! (o husté hnisavé rýmě - fuuuuuj! - nemluvě). Přes protekční domluvu s ORL odborníky v Motolské nemocnici jsem musel vyšetření a případný zákrok zrušit  - nemohl jsem přece obětovat půl natáčecího dne (sms pro MuDr. J.S.: „Sorry, nepřijedu, nestihám. Tohle je rokenrol a nemám čas krvácet.“  *) a vrazil jsem si do ucha kus česneku - prý to pomáhá. No mě tak napůl. Přestalo v něm píchat, ale mám ho zalehlý ještě dodnes a tu rýmu mám taky pořád (myslel jsem, že neléčená rýma trvá týden, resp. léčená „jen“ 7 dní :-).  Další hláška ze studia : Kapela Lazaret ve studiu Invalidovna...:-) Možná proto jsou skladby nahrány s opravdovým zanícením :-))) Hudba - jako vždy - zvítězila (jakže to bylo Tenkrát - nad Lží a Nenávistí? :-) a zlé kouzlo voodoo přemohla.      (* použitá hláška z Predátora 1) 

Veselé historky z natáčení.

Posted by dan022 at May 01, 2007 11:06pm, 0 comments
 Nejlepší hláška ve studiu: Ty vole, neříkej mi, že si mám naladit kytaru. Hraju na ní už 25 let a ještě nikdy jsem jí neladil…“ :-)  Největší hvězda 1)  Sherry překvapil svým pěveckým výkonem ve sboru do Out of my Head, kde ze sebe dostal tomjonesovský feelin – počkejte až to uslyšíte! :-) Největší hvězda 2) Mikoláš – koukněte se na video ze studia (až tam bude - cca v průběhu tohoto týdne). Bubnoval jako Bonham! Největší hvězda 3) Marshall, Stratocaster a Cry Baby. No comment. :-)

2Wings in the studio - dotáčení CD

Posted by dan022 at May 01, 2007 11:05pm, 236 comments
Tak jsme dotočili materiál pro celé album. První dojmy jsou super! Od vánočního nahrávání se kapela (i díky neveřejnému live v Xtéčku) perfektně sehrála a ujasnila si spolupráci i s kluky ve studiu, takže všechno šlo jako na drátkách. Na první poslech máme dojem, že druhá část CD je natočená líp, ale bude to asi i tím, že jsme hrábli do akustických kytar (viz video ze studia Out of my Head) a do psychedelických ploch (Gentlemen´s Club). To se samozřejmě natáčí i míchá snáz než nadupaný rokenrol. Našli jsme si dokonce i čas na jeden bonusový track. Nechte se překvapit :-) Jeho zařazení na album se zatím zvažuje. Momentálně probíhá „trestný poslech“ prvních levelů mixáží a v průběhu květnových víkendů budou probíhat další levely mixů + výsledný mastering.CD očekávejte v červnu. Pokud nás nezdrží obal  natáčení druhého klipu.Na webu by se měly zatím objevit fotky z natáčení + videa (díky za kameru Adame! – Adam je nový zvukový inženýr ve 3bees). Samozřejmě děkujeme klukům ze 3bees za super nahrávání a spolupráci.

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  »