Visitor Counter by Digits

Blog

Ceny, ceny, ceny!

Posted by dan006 at January 20, 2007 9:11am, 0 comments
Ceny, ceny, ceny!!!aneb Někdy je filtr dobrej… 

A je to tady! Je po sezóně plesů, honů a letos asi nejspíš i po té zimní sezóně lyžařské, ale máme tady sezónu udílení cen. Řítí se to na nás zleva a zprava, každá televize, časopis, zájmová či profesní skupina či asociace udílí ve svém oboru nějaké ceny…Dneska se věnuju udílení cen časopisu Filter. Musím podotknout mého „oblíbeného“ hudebního časopisu.

Bohužel jsem se zatím nestihl této (jeho/jejich) problematice věnovat, ale mám na ně/něj spadeno a neunikne!:-) Ale k věci: podivný (a to je mírné označení) hudební/lifestylový časopis mediální skupiny MaFra Filter udílel v Akropoli svoje ceny a já musím pochválit – jaká ironie osudu!:-) První článek na tenhle hudební tabloid měl být snad spíš  hanopisem v jeho vlastním duchu. Možná je ale dobře, že začnu pozitivně, aspoň je vidět, že nejsem předpojatý.

Filtr je pro mě trochu záhadou: články a recenze bývají někdy hodně zajímavé a v pohodě, často se přistihnu, že souhlasím s některými výroky jeho redaktorů (pokud je odněkud neopisujou :-)  proto nechápu, proč ve mě ten časopis vzbuzuje divné mrazení, skoro bych řekl až odpor. Že by to bylo layoutem? Tlakem nakladatele na formát? Nejde ani tak o styl, jakým jeho redaktoři píšou – ten je víceméně standardní – ale o features. Někdy mi z toho mixu vkusu a nevkusu v čísle naskakuje husí kůže.

Ale zpátky k tématu: ceny Filtru mě překvapily pozitivně, a to jsem teda skutečně nečekal!:-) Skvělý kategorie, vesměs skvělý nominace, skvělí výherci. Není co dodat – JO - to se mi líbilo! X. Baumaxa jakožto moderátor, mladý a zajímavý kapely - The Prostitutes, Airbags, Sunflower Caravan, Flaming Cocks, Southpaw, Moimir Papalescu and the Nihilist atd. – prostě „to lepší z našich luhů a hájů“. Oživení s uvádění hlasem legendy ČT Saskie Burešové se mi líbí – nebyl jsem tam, takže si exekuci jen představuju, ale nevadí mi to a pejsci na pódiu (parodie na Vodafone?) se mi taky jako nápad líbí.

Co se mi nelíbí, je, že v kategorii alb zjevně vítězily lobbistické zájmy našich domácích „majors“ – Anna K., Kryštof atd. Holt placená reklama se někde musí odrazit, žejo? Tak to musí bejt…

 

Dneska nás čekají zítra ceny Óčka (live on TV – snad to stihnu zkouknout a zdrbnout.

A pak už to jede – Ceny Rock a Popu, Žebřík, ceny Akademie a ještě navíc Český lev… to je slávy hnedle zjara…:-)

 

Btw.: Možná že i my zauvažuje o zavedení udílení nějakých cen. Jen co vymyslíme maskota a trofej. :-)))

 20.1.2007

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  »