Visitor Counter by Digits

Blog

A na velikonoce něco aktuálního - recenze Blu ray Disku.

Posted by dan022 at April 10, 2009 3:58pm, 0 comments
A abychom se pořád nehrabali v dávný minulosti a reedici Underpopu, tady najdete recenzi našeho "dlouhotrvajícího" blu-ray disku Overseas Pilots.

Motocyklový deník. Kapitola 23. XI zahájení motocyklové sezóny - sraz motorkářů v Poděbradech. Sobota 4. března 2009.

Posted by dan022 at April 05, 2009 8:32pm, 0 comments
Poděbradskej motorkářskej sraz – čili začátek sezóny – je už přes dekádu stará akce. Jenže podobně jako na spoustě podobných jsem na ní ještě nebyl (např. Zatáčky G. Havla – letos se tam chystám). To, že to mám do Poděbrad kousek není omluva ani vysvětlení či syndrom příslověčnýho stínu pod svící či kovářovy kobyly. Prostě mi to pořád nějak nevycházelo. Navíc se jedná akci organizovanou HD klubem Praha a já nejsem členem – nemaje haryka anóbrž prachsprostou „rejži“ :-) Teď popis situace – model "Osbournes" nebo spíš tentokrát "Fotr je lotr" – slíbil jsem vzít na chalupu svoji starší dceru Lauru, abych ulevil unavené a nemocné ženě, takže moje případná jednostopá zahajovací vyjížďka byla v ohrožení a vypadalo to spíš na turistický fotozájezd autem s Laurou. Jenže ta  – z mě zcela nepochopitelných a iracionálních důvodů (má totiž motorky ráda - jezdí se mnou do Hoškovic, na Zlatou přilbu atd. – viz kapitoly zpátky) najednou na motorky nechtěla - prostě ženská :-). Takže tu byl problém s hlídáním. Ale i to se naštěstí nakonec vyřešilo, takže jsem ve čtvrt na 1 vyrazil směr Poděbrady. Už v pátek jsme cestou autem na chalupu potkali spoustu mašinářů, ale sobota po poledni na starý hradecký vypadala jakoby se jel tajnej motozávod - a to v obou směrech :-). Za chvilku jsem dorazil do Poděbrad a protože jsem neměl pozvánku (dostal jsem ji mejlem až dneska večer) tak jsem jen odhadoval, kdeže ten sraz je. Jel jsem prostě po motorkách. Teda jel jsem proti nim – proti těm, co zjevně už odjížděly. Když jsem dorazil k vlakovýmu nádraží, otočil jsem se a teprve uviděl kolonádu se seřazenýma strojem – radost pohledět – jako na přehlídce nebo na výstavě. Díky tomu, že akci organizuje HD klub, bylo tady asi nejvíc haryků, ale k vidění byly i různý speciální stroje – mj. starej army harlej WLCéčko se sajdou, krásně zrestaurovanej Ural - taky se sajdou, velkou pozornost budily i tři nádherný Velorexy. Byly tu i skútraři a Jawaři. Fotografie z akce najdete tady. Chvilku jsem pokorzoval po kolonádě, vyfotil si mašiny, ale kromě haryka Šídla (myslim, že to byl jeho – pokud ho ovšem ještě neprodal) jsem nikoho známýho nepotkal. Ve vzduchu ale visela výborná nálada, protože bylo nádherně. Všude kecali motokámoši s birellama v ruce, krásný holky očumovaly stroje a všechno prostě bylo jaksepatří. Ani ne po hodině jsem měl už zevlování a focení dost, takže jsem naskočil na Maraudera a vydal se domů. Prostě - konec všech spekulací - letošní sezóna byla zahájena. Jedný stopě HURÁ! :-)

Motocyklový deník. Kapitola 22. Brnění v prstech před začátkem sezóny.

Posted by dan022 at March 29, 2009 9:47pm, 241 comments
Část zimního nejezdícího období jsem strávil browsováním po internetu po motorkářských serverech a obchodech a návštěvami různých "kulturních" či sportovních bikerských" akcí - viz minulé kapitoly v mém blogu. Vzhledem k první zmíněné činnosti je jasný, že jsem si i koupil nějaký "dárky" pro svojí kočičku. Volba padla na přídavný světla, čímž po plexi-lízátku dostane Marauder parádně robustní facelift. Světla jsem objednal u firm Top-Moto Milan Haase a "veselá" histroka z natáčení je, že mi ji na poště nejdřív zašantročili a poslali zpátky. Obchodník byl rozezlen a já samozřejmě taky, ale poslal mi to znovu a napodruhý to poště vyšlo :-) Teď o víkendu jsem po páteční hospodský poradě se spolumotorkářem Martinem a Kačerem Juniorem (ten má totiž choppera Virago a na něm taky přídavný světla) zakoupená přídavná světla namontoval - koukněte se do galerie na původní instalaci a na tu novou s přídavnými světly. Brutální facelift! Musel jsem kvůli nim ještě změnit upevnění plexiskla - přehodit držáky nahoru, čímž vznikla mezi hlavním světlem a spodní hranou plexi mezera asi 10 cm, z níž čumí ven tachák. Jsem zvědavej, jestli to nějak projeví na aerodynamice při jízdě. Na podzim jsem si přeci chrochtal, že už se mnou odpor vzduch při rychlosti nad 90 neškube. Jenže instalace světel je zatím pouze kosmetická - nefunkční, Martin a  Kačer mi  ještě budou příští víkend muset poradit a pomoct se zapojením elektroinstalace - tedy kabelů. Je to nějak přes vývody v hlavním světlometu a na dodané sadě je relé -hele, vim o tom pumpičku a hrabat se v tom sám určitě nebudu - ještě bych to pos... :-) Nakonec se musím přiznat, že jsem psychicky nevydržel a došel si domů i pro baterii (ta byla několikrát přes zimu na inteligentní dobíječce) a motorku zapojil. Pak jsem začal startovat. Naskočila mi na potřetí a několik minut jsem túroval motor a kochal se zvukem a vůní výfukových plynů... Kdyby nebylo bláto, hned bych na ní skočil a projel se. Ale myslím si, že nejpozději o velikonocích už budu v sedle :-) Fotky tuningu tady.

A ještě k Underpopu - v Rock a Popu :-)

Posted by dan022 at March 25, 2009 10:41pm, 249 comments
A ještě vyšel článek k reedici Underpopu na webu Rock&Popu. Můžete si ho přečíst tady. Materiál pro album je natočenej, ale momentálně nemám sílu ani napsat blog. Jsem kaput, ale hlavně, že máme ready deset novejch kusů. Teď začneme míchat. Uvidíme, kdy to bude k vydání. Máme už i fotky a video z natáčení a tak je co nejdřív dáme do sekce Photogallery resp. Video.

Ještě článek k reedici UNDERPOPU na idnes a na webu rádia Rockzone

Posted by dan022 at March 16, 2009 9:02pm, 250 comments
Tady najdete, co o reedici Underpopu napsal pro idnes Ondřej Bezr a Pepa Vlček na novém webu rádiu Rockzone.

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  »