Visitor Counter by Digits

Blog

Studiosessions Live – 3bees 2.-5.7. 2008

Posted by dan022 at July 05, 2008 10:33pm, 510 comments
Tak a je to tady! 2Wings opět navštívili nové prostory studií 3bees v La Fabrik v Dělnické ulici v Praze. Nahrávací frekvence vznikla trochu náhodou - jaksi „navíc“. Respektive úplně jinak - již podruhé se totiž odložilo natáčení nového alba, na který mám už od února složenej materiál (vidíte, a pak, že si neskládám do šuplíku! :-). Jenže tohle všechno vzniklo ne mojí vinou. Nejdřív se termín nahrávání zrušil a přesunul na začátek prázdnin z důvodů stěhování studia a teď nás zase jako kapelu totálně vytížily filmovací práce na Blu ray discu a neměli jsme čas se na nahrávání pořádně připravit. Výsledek? Využili jsme termíny na studiové sessiony. Natočili jsme si pro zábavu pár bonusů - live akustické verze písní z první desky a nějaké covery. Taky jsme pozvali několik hostů: Mikoláše na perkuse, back vokály a piáno. Na saxofon si přišel fouknout stálý host Tiché dohody a náš nynější zvukař (tedy samozřejmě především dvorní zvukař 100 Zvířat) Karel „Zub“ Šváb – bratr Wendyho a pak asi největší překvápko – přišla i Blanka. S ní jsme nahráli dvě písničky. Momentálně řešíme, co s natočeným materiálem. Určitě se nejméně 2 písně objeví v MP3 na webu (počítám do 14 dnů – až to smícháme) a 2 písně asi taky přidáme do bonusů na Blu-ray Disc. Oficiální  fotografie od Karla Šustera budou příští týden. Zatím vezměte zavděk alespoň mými turistickými fotkami z digitálního kompaktu. Najdete je zde. První MP3 - The Rainmaker (s Blankou) a několik dalších fotek (od Karla Šustera) je taky na našem MySpace. A videozáznam z natáčení se připravuje.

Moto-střelecký deník. Kapitola 9. aneb Furt dokola v jedné stopě :-)

Posted by dan022 at June 23, 2008 3:37pm, 4 comments
Mám za sebou relaxační víkend – aneb furt dokola, to co mě baví, jak napovídá již titulek. V sobotu se konaly letošní závody ve střelbě na asfaltové holuby na „knížecí“ střelnici v lese nad Kamilovem. Tady jsou fotky. Nic novýho oproti loňsku, jasně, je to pořád ta samá střelnice, ale letos jsem si dokonce vystřílel pátý místo. Úspěch! Taky jsem při předávání broušený vázičky pěkně vyzubenej. Večerní program: Hospoda a sobotní prodlouženej fotbal Rusko - Holandsko stál za prd – fandil jsem totiž Holandsku, ale musim uznat, že Rusáci si výhru zasloužej maj dobrej manšaft – asi dobrej ročník. Navíc neznámý jména, takže vlastně nikdo neví, jak na ně hrát a koho z nich hlídat. Můj skromnej tip na finále: Rusko - Turecko. Tak tohle že jsme v Evropě, pánové??? :-) V neděli jsem se věnoval krasojízdám na motorce. Nejdřív jsem se vyštrachal  až ve 12 a vyjel jen tak na hodinku do Bydžova, bylo krásně volno - všichni obědvali a flákali se - nepotkal jsem jediný auto - až pak při zpáteční cestě na hlavní bydžovský. Po hodině mě ale hlad zahnal zpátky domů na oběd. Jenže pak posilněn jsem na to skočil znova a drandil až skoro do večera. Krásný fotky z vyjížďky - červnový lány zrajícího obilí kolem silnice  - prostě paráda! Fotky z motoneděle jsou tady.

Tiskovka v MATu - 19.6. 2008. Premiéra BD a filmu o 2Wings.

Posted by dan022 at June 23, 2008 3:36pm, 456 comments
Ve čtvrtek proběhla ve 14 hodin v klubu MAT tiskovka k Blu-Ray Discu spojená s promítáním dokumentu o kapele. Fotky zde. Smutná zpráva: večer jsme měli hrát v Roxy, bohužel Venca si uhnal zánět šlach, takže jsem museli cancelovat první koncert za 2 a půl roku existence W2. Shit happens. 

Tiskovka Sázavafest 2008 - LMB 11.6. 2008

Posted by dan022 at June 18, 2008 10:11pm, 87 comments
Minulou středu se v Lucerna Music Baru konala tiskovka k letošnímu Sázavafestu. Byli jsme naší domovskou agenturou požádáni o unplugged vystoupení. Taková "přehrávka pro novináře" :-) Zahráli jsme na začátku 2 skladby - Out of My Head a The Rainmaker. Kapela super šlape a hlavně se usazujou ty back vokály -to je fakt super Wendyho přínos! Třetí skladbu jsme už nestihli, protože mně praskla struna (tentokrát Déčko). Příjemný bylo potkat Plecha (zvukař LMB) a pokecat. Fotky z vystoupení zde.

Tisková zpráva: První původní český hudební Blu-ray Disc 2Wings

Posted by dan022 at June 11, 2008 2:20pm, 284 comments
…včetně  hudebního dokumentu o skupině, o jejím vzniku, o jejich debutovém albu, o lidech v kapele a o tom, co vlastně dělal Dan Šustr, když 8 let nehrála Tichá dohoda…   U příležitosti Svátku hudby, ve čtvrtek 19.6.2008 proběhne od 14:00 hodin v Praze v klubu MAT (Karlovo nám.19, Praha 2) tisková konference, na níž bude představen první český původní hudební Blu-ray Disc ve vysokém rozlišení 2Wings „Overseas Pilots“. HD jako Hudební Dokument nebo také High Definition  Srdcem celého multimediálního projektu je třicetiminutový dokument „The Rainmaker“, který se natáčel na jaře 2008 technologií HD. Film je opatřen českými, německými a anglickými titulky.  Interaktivní ovládání dále umožní volbu plné audio verze CD „Overseas Pilots“, audio bonusů z koncertních vystoupení a množství obrazového materiálu ve vysokém rozlišení: dva videoklipy a jako bonus najdete na BD rovněž 11 obsáhlých fotogalerií z natáčení CD, videoklipů a dokumentu. Autorem celkem 308 fotografií je renomovaný fotograf Karel Šuster.  Blu-ray Disc vytvořilo Studio DADA pod vedením režiséra Ivana Tatíčka.   Ivan Tatíček – režisér, kameraman a fotograf - je průkopníkem českého videoartu konce 80.let, v 90.letech natočil dvě desítky videoklipů a hudebních dokumentů. V druhé polovině devadesátých let se zabýval tvorbou multimediálních CD-Romů (Truhla Járy Cimrmana/1996 - nejprodávanější český CD-Rom - 45 000 prodaných kusů, Tichá dohoda: Fucktography - realizace jaro 1996, vyšlo v roce 1997 - první český hudební CD-Rom, Franz Kafka žil v Praze/1999).  2Wings jsou novým projektem kytaristy, skladatele a producenta Dana  Šustra, který se v 90. letech proslavil se svojí kultovní indie-pop-rockovou skupinou Tichá dohoda. Ve 2Wings s ním hrají hudebníci z poslední sestavy Tiché dohody – basista Michal Šerák a bubeník Wendy Šváb.  Spolupráce autorů prvního českého hudebního Blu-ray Discu režisera Ivana Tatíčka a skladatele a producenta Dana Šustra není náhodná. Tatíček realizoval v roce 1993 ve spolupráci s ČT – tvůrčí skupinou Vítězslava Sýkory - záznam prvního unplugged koncertu u nás: Tichá dohoda UnplugGAG (vyšlo na CD 1993, z něj pochází i největší hit Tiché dohody Marioneta, dodnes hojně rotující v českých rádiích). Po několika klipech pro kapelu přišel vrchol spolupráce: první český hudební CD-ROM Tichá dohoda Fucktography. Toto obsáhlé multimediální dílo vzniklo v první polovině roku 1996, vydání se dočkalo o rok později. Šustr navíc složil hudbu k Tatíčkovu CD ROMu „Franz Kafka žil v Praze“ z roku 1999. 2Wings vystoupí živě 19.6. 2008 večer po tiskovce v klubu ROXY v rámci festivalu UNITED ISLANDS of Prague. 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  »